AGRO – SHELL: Uszczelnienia nowej generacji od BBC-R

BBC Group oferuje swoim klientom ulepszoną konstrukcję zespołów obudowy łożyska.

Baltic Bearing Company to europejski producent łożysk, rozwijający innowacyjne rozwiązania dla klientów. Własny departament badawczo – rozwojowy wraz z laboratorium prowadzą regularne badania parametrów eksploatacyjnych łożysk. Konstrukcje łożysk, ich elementy jak i zespoły łożyskowe podlegają stałemu procesowi badań i rozwoju, czego wynikiem jest wprowadzanie zmian i ulepszeń. Od czerwca 2020 w łożyskach BBC-R montowana jest nowa generacja uszczelnień typu: AGRO – SHELL-HB.

Uszczelnienie AGRO – SHELL to zaawansowana konstrukcja łącząca blaszany element, uszczelnienie typu labirynt i gumową wargę. Prędkość obrotowa łożyska dla tego rozwiązania to 500 obr./min. Nowe rozwiązanie AGRO SHELL AM stosowane jest w aplikacjach, gdzie niemożliwe jest zamontowanie modeli AGRO_SHELL HB i AGRO SHELL 3L. AGRO-SHELL z modyfikacją HB zapewnia najwyższy poziom ochrony bez utraty właściwości eksploatacyjnych.

Badania wykazały, że żywotność zespołów łożyskowych BBC-R z uszczelnieniami AGRO-SHELL jest do trzech razy dłuższa niż w przypadku uszczelnienia standardowego, w całym zakresie temperatur pracy od -40 do + 120.

BBCR oferuje swoim klientom wysokiej jakości łożyska specjalistyczne do różnych maszyn, o sprawdzonych rozwiązaniach konstrukcyjnych, które odpowiadają osiągnięciom wiodących producentów w branży, w zakresie ochrony jednostek przed zanieczyszczeniami. Natomiast najczęściej uszczelnienie  AGRO SHEL jest stosowane w łożyskach pracujących w maszynach rolniczych.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie dostępna jest szeroka oferta produktów Agro Shell BBC-R . W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: handel@grupamarat.pl