Instalacja monitoringu wizyjnego

MARAT od lat świadczy również profesjonalne usługi teleinformatyczne pod nazwą TELEKOM

Dla naszego klienta – firmy Schumacher, Telekom świadczy usługi instalacji systemu monitoringu wizyjnego  w wysokiej rozdzielczości dla 128 kamer IP, zarządzanych przez jeden serwer, z możliwością rozbudowy o serwer backup w trybie activ /activ na wypadek awarii pierwszego.

Instalacja została zaprojektowana wraz z działem IT klienta i posiada rozmiar ok 9 km. Sama instalacja znajduje się wewnątrz zakładu produkcyjnego w Krępicach.

Okablowanie oraz komponenty pasywne dla tego projektu zostały dopuszczone w kat.6A S/FTP 500Mhz.

Skuteczny system umożliwia zdalną obserwację z kamer i pozwala monitorować obiekt w systemie 24h co znacznie wpływa na bezpieczeństwo firmy Schumacher. System monitoringu został oparty o rozwiązanie firmy ExaqVision Seria Z. Ze względu na możliwości uruchomienia 128 kamer IP i zaawansowaną analitykę obserwacji.

Aplikacja do podglądu monitoringu działa na systemach operacyjnych IOS, Android, Windows.

System obejmuje 96 kamer podłączonych do serwera i pracuje w trybie ciągłego zapisu cyfrowego, dla zapewnienia nagrań przez okres 14 dni.

Serwer ma uruchomiony kontroler dysków Raid 5 na wypadek uszkodzenia i pozwala na dodawanie bądź wymianę elementów aktywnych bez konieczności odłączania zasilania i restartu systemu. Dyski pracują w trybie gorącej rezerwy.