Łożyska EVQ – marka własna MARAT

Łożyska toczne to jeden z głównych obszarów działalności MARAT. Oferta obejmuje wiele rozwiązań różnych producentów, zaprojektowanych i wyprodukowanych optymalnie dla wielu zastosowań. Uznani dostawcy łożysk prowadząc prace rozwojowe we własnych centrach badawczych dostarczają rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów.

EVQ – łożyska toczne

Obserwacja potrzeb klientów, doświadczenie jak i zaplecze techniczne MARAT pozwoliło na uruchomienie własnych produktów pod znakiem towarowym EVQ. Oferta obejmuje nowoczesne rozwiązania części maszyn z obszaru techniki łożyskowej. Produkty te przeznaczone są zarówno na pierwszy montaż jak i do remontów maszyn.

W stałej ofercie znajdują się łożyska toczne w wielu odmianach i typach jak: kulkowe, walcowe, baryłkowe czy stożkowe i inne. Są one dostępne w różnych konstrukcjach i odmianach takich jak łożyska: zwykłe, wahliwe, dwurzędowe, skośne i inne.

Łożyska EVQ – technologia, charakterystyka

Łożyska EVQ wyposażone są w kosze wykonane z różnych materiałów jak: stal, mosiądz czy tworzywo sztuczne. Cechy konstrukcyjne pozwalają na zabudowę w węzłach łożyskowych wymagających dodatkowych rozwiązań jak: zwiększone luzy wewnętrzne czy dodatkowe uszczelnienia. Takie cechy pozwalają na przygotowanie szerokiej oferty produktowej spełniającej wymagania węzłów łożyskowych maszyn pracujących w różnych branżach przemysłowych. Łożyska te są rozwiązaniami uniwersalnymi co pozwala na zachowanie zamienności z wieloma produktami innych producentów. Przed wprowadzeniem rozwiązania zamiennego wymagana jest jednak dokładna analiza zapisów w instrukcji obsługi maszyny przygotowanej przez jej producenta.

Wysokogatunkowa stal łożyskowa zastosowana do produkcji łożysk EVQ oraz proces produkcyjny wykorzystujący nowoczesne technologie zapewnia optymalne parametry eksploatacyjne. Zachowując wymagania odpowiedniej technologii montażu i demontażu oraz stosując odpowiednie narzędzia, łożyska EVQ pozwalają na eksploatację maszyn w zaplanowanym okresie czasu z zachowaniem kosztów ich utrzymania ruchu.

Rozwiązania zastosowane w produktach MARAT pozwalają na spełnienie potrzeb klientów oczekujących dobrej jakości w optymalnej cenie. Zoptymalizowane wartości wytrzymałościowe pozwalają na stosowanie łożysk EVQ w węzłach łożyskowych maszyn produkcyjnych różnych branż jak: budowa maszyn, przetwórstwo surowców mineralnych środków chemicznych.

Dobre zaplecze logistyczne jak i doradztwo w doborze łożysk są wskaźnikami jakimi kierują się klienci MARAT. Nowych partnerów zapraszamy do podjęcia kontaktu i optymalizowana potrzeb w obszarze rozwiązań techniki łożyskowej.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego bądź do kontaktu e-mail: handel@grupamarat.pl