Optymalne rozwiązanie do wszelkich prac obejmujących dokręcanie
Klucze mechaniczne z gamy produktów firmy Atlas Corpo to solidne rozwiązanie w zakresie dokręcania ręcznego. Klucze dynamometryczne serii CWR sygnalizują osiągnięcie ustawionej wartości momentu charakterystycznym kliknięciem. Dzięki powtarzalności doskonale nadają się do pracy na liniach montażowych. Klucze CWR mają niewielkie rozmiary i umożliwiają dokręcanie w ograniczonej przestrzeni. Klucze dobrze sprawdzają się jako narzędzia zapasowe w ramach kontrolowanej technologii montażu, a ich łatwa obsługa zyskała uznanie wśród operatorów.
Większa wydajność i produktywność
Klucze dynamometryczne serii BWR są przeznaczone głownie do profesjonalnych środowisk przemysłowych. Znacznie zmniejszona możliwość zbyt silnego dokręcania w porównaniu z kluczem z kliknięciem z powodu kąta przełamania unikatowego mechanizmu BWR. Klucze BWR doskonale nadają się do zastosowań na liniach montażowych oraz do prowadzenia napraw i konserwacji. Dostępnych jest wiele szybko wymiennych nasadek. Ponownie wprowadzone na rynek modele od BWR-20D do BWR-440D mają standardowy trzpień kwadratowy umożliwiający zastosowanie wielu nasadek do kluczy z kliknięciem.
Doskonały do ciągłej pracy w ekstremalnych warunkach
W kluczach dynamometrycznych serii SWR po osiągnięciu ustawionej wartości momentu dokręcania występuje poślizg. Technologia Camover eliminuje możliwość zbyt silnego dokręcenia. Zintegrowana funkcja grzechotki umożliwia kontrolowane dokręcanie w prawo. Wysoka powtarzalność czyni z kluczy SWR idealne narzędzie do ciągłej pracy w ekstremalnych warunkach na liniach produkcyjnych.
Identyfikowalność w kluczach z sygnalizacją kliknięciem osiągnięcia ustawionego momentu
Ten zaawansowany układ ręcznego mocowania w ramach procesów dokręcania to doskonała inwestycja – łączy w sobie wydajność kluczy z sygnalizacją kliknięciem osiągnięcia ustawionego momentu z identyfikowalnością kluczy elektronicznych. Używając najmniejszej wersji tego wysoce wydajnego klucza, można uzyskać dostęp do połączeń niedostępnych w przypadku używania standardowego narzędzia. Podczas całego procesu dokręcania klucz MWR mierzy, czy osiągnięto właściwy kąt i moment oraz czy operator przerywa dokręcanie w odpowiednim czasie. Podobnie jak klucz mechaniczny z sygnalizacją kliknięciem osiągnięcia ustawionego momentu, klucz mechatroniczny MWR jest bardzo wydajny. Wyraźna sygnalizacja kliknięciem ułatwia obsługę nawet niewykwalifikowanym pracownikom, co skraca czas szkolenia.
Identyfikowalność dla narzędzi ręcznych
W połączeniu ze sterownikiem Power Focus 61 system mechatroniki MWR daje możliwość sterowania dokręcaniem i pełnego monitorowania momentu obrotowego oraz kąta. Sterownik Focus zarządza procesem i gromadzi dane, zgłaszając wszystkie wyniki w czasie rzeczywistym, zapewniając pełną identyfikowalność, a osoby zarządzające mogą monitorować całość za pośrednictwem ToolsNet lub oprogramowania klienta. Opcjonalny wielokolorowy sygnalizator świetlny podłączony do sterownika Focus sygnalizuje stan lub błąd dokręcana i cyfrowego we/wy.
Adapter mikroprzełącznikowy usprawniający klucz z sygnalizacją kliknięciem osiągniętego momentu oraz klucz łamany
Adapter mikroprzełącznikowy stanowi doskonałe akcesorium zmieniające klucz z sygnalizacją kliknięciem osiągniętego momentu oraz klucz łamany (wersja BWR-D) w klucz wysyłający sygnały za pośrednictwem podłączonego kabla. W przypadku podłączenia kablem do systemu PLC adapter obsługuje funkcje takie jak zliczanie partii i sterowanie linią wysyłającą cyfrowe wyjścia.
Większa elastyczność, mniejsze wymiary
Dzięki zestawowi MWR można sterować nawet sześcioma kluczami przy użyciu jednego sterownika. Integracja kluczy mechatronicznych Atlas Copco ze sterownikiem Power Focus 6000 umożliwia podłączenie sześciu narzędzi Atlas Copco – zarówno manualnych, jak i elektrycznych – na sześciu wirtualnych stanowiskach obsługiwanych przez jeden sterownik. Integracja zapewnia elastyczność w równoważeniu nakładu pracy na liniach montażowych. Łatwiejszy montaż, integracja i konfiguracja produktu, mniejsze wymagania co do zajmowanej powierzchni i ograniczony wpływ na środowisko.