Nowy e-sklep MARAT rusza wkrótce

Już wkrótce ruszy nowy sklep internetowy Grupy MARAT. To miejsce stworzone specjalnie dla wszystkich tych, którzy lubią samodzielnie i szybko dokonywać transakcji zakupowych.

Dlaczego Spółka zdecydowała się zbudować nowy sklep internetowy, jakie są funkcjonalności i czym różni się od poprzedniego rozwiązania? Zapraszamy na szybkie Q&A.

Skąd pomysł na nowy sklep, skoro MARAT posiada już jeden sklep internetowy?

Grupa MARAT aktualnie posiada rozwiązanie sklepu online dla swoich klientów, jednak swego czasu był on robiony niejako na próbę, wywołany potrzebą chwili, rozwojem rynku e-commerce. Cel był taki, aby sprawdzić jak sklep online zostanie przyjęty przez trudną i wciąż dość tradycyjną branżę produkcyjną. Z czasem okazało się, że rynek potrzebuje tego typu rozwiązania, a dotychczasowe okazało się niewystarczające. Stąd potrzeba stworzenia czegoś nowego, lepszego, bardziej funkcjonalnego.

Czym różni się nowy sklep od starego?

Nowy sklep to przede wszystkim lepsza wyszukiwarka i łatwiejsze znajdowanie produktów. Nie bez znaczenia pozostają także takie elementy jak sugerowane produkty kompatybilne oraz zamienniki. To duży atut, który pozwoli klientom na znalezienie asortymentu tańszego bądź awaryjnego w momencie, gdy danego, podstawowego produktu akurat nie będzie na magazynie. Warto jednak zaznaczyć, że dobre zatowarowanie magazynów to jeden z priorytetów nowego sklepu, dlatego w standardzie każdy powinien znaleźć tam potrzebne produkty.

Jakie jeszcze funkcjonalności posiada sklep?

Nowy sklep MARAT to przede wszystkim odświeżony, przejrzysty i czysty layout. Trochę w surowym, skandynawskim stylu, który pozwala na łatwe poruszanie się na stronie i wyszukiwanie tego, na czym nam zależy. To także intuicyjna kategoryzacja produktów i widoczne ilości dostępne na stanie. Docelowo na stronie sklepowej zamieszczać będziemy także porady, wskazówki i opisy. Planowane są także regularne promocje na wybrane produkty oraz specjalne oferty dla stałych klientów.

Czy będą promocje na start?

Tak, za zapis do naszego newslettera, do pierwszego zamówienia dodajemy kupującemu ekstra gratis. To promocja na start, aczkolwiek będziemy dbać o to, aby naszych klientów zaskakiwać, czy to prezentami, czy rabatami a na wyprzedażach kończąc.

Jak nowy sklep MARAT wpisuje się w strategię rozwoju?

To miejsce, w którym klienci MARAT z założenia mają być samodzielni, dzięki czemu nasz Dział Sprzedaży będzie mógł skupić się na doradztwie i wspieraniu, a nie na fizycznym składaniu zamówień. Sklep po prostu pomoże nam zautomatyzować pewne obszary, by jeszcze wydajniej zarządzać procesami i ludźmi. To z kolei pozwoli na rozwój Spółki.

Zapraszamy do polubienia profilu sklepu na Facebooku.
Już wkrótce zapraszamy również na stronę sklepową: sklep.grupamarat.pl