Nasze rozwiązania napinaczy śrub zostały zaprojektowane do zastosowania w różnych aplikacjach, różnych środowiskach pracy oraz wielu gałęziach przemysłu. Wiele unikalnych rozwiązań zawartych w naszych produktach gwarantuje ich prostotę obsługi, niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Nasze rozwiązania napinaczy śrub znajdują zastosowanie w przeważającej większości rozwiązań, niezależnie od indywidualnych preferencji użytkownika. Oferujemy hydrauliczne napinacze śrub wraz z niezbędnymi narzędziami, nakrętki hydrauliczne oraz innowacyjne klucze dynamometryczne z bezpośrednim napędem. Nasze rozwiązania napinaczy znajdują zastosowanie w większości sektorów przemysłu. Uzupełnieniem naszej oferty standardowej są specjalistyczne rozwiązania dedykowane do konkretnych sektorów przemysłu.

Tentec jest jednym z niewielu producentów napinaczy śrub na świecie, którzy oferują systemy napinania śrub, zaprojektowane specjalnie dla aplikacji, w których standardowe rozwiązania nie znajdują zastosowania.

Skontaktuj się z nami, a my w ciągu kilku dni od Twojego zapytania opracujemy specjalne rozwiązanie, wykonamy dokumentację oraz przedstawimy ofertę.

 

Napinacze śrub

Poniżej zakres ofertowy – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Napinacze hydrauliczne

Oferta napinaczy CTST firmy Tentec składa się z 6 podstawowych narzędzi obejmujących rozmiary śruby od 3/4” do 4” (M20 do M100). Narzędzia są zaprojektowane, by pasowały do większości kołnierzy ANSI B16.5, ANSI B16.47 seria 1, MSS-SP44, API-6A oraz API-17D. Każde narzędzie można dostosować do wymaganego rozmiaru śruby dzięki specjalnemu zestawowi zawierającemu gniazda nakrętek i wkładów gwintowanych.

Trwałe, niezawodne i bezpieczne

 • Trwałe: Korzystanie z wielu napinaczy hydraulicznych równocześnie zapewnia równe naprężenie wszystkich śrub oraz równomierny docisk na całym obwodzie połączenia kołnierzowego.
 • Obciążenia osiowe: Obciążenie jest nałożone osiowo na śrubę. W przypadku zastosowania hydraulicznych napinaczy śrub, czynniki takie jak tarcie, gięcie lub smarowanie nie mają żadnego znaczenia. Nie występuję też naprężenia skrętne.
 • Szybkie: Zastosowanie wielu napinaczy jednocześnie, pozwala na szybki i równomierne naprężenie śrub na całym obwodzie kołnierza.
 • Łatwe dostosowanie: Dzięki kompletom napinaczy oraz pierścieni na nakrętki, można szybko dostosować napinacz hydrauliczny do średnicy gwintu i wielkości nakrętki.
 • Dokładne: Obciążenie na śrubę jest wprost proporcjonalne do ciśnienia wywieranego na napinacz.
 • Standardowe przyłącza: Napinacze są najczęściej stosowane ze standardowymi przyłączami, nie są wymagane żadne dodatkowe, specjalne elementy śrubowe.
 • Uproszczone obliczenia: Korzystanie z oprogramowania Tentec BTS-Bolt Tightening Software załatwia problem złożoności obliczeń nacisków napinacza i wartości momentu obrotowego.

Oprogramowanie BTS

Korzystanie z pakietu oprogramowania Tentec razem z narzędziami napinającymi CTST całkowicie usuwa złożoność obliczeń napięcia pracujących narzędzi. Może zostać wykonany projekt napinacza śruby wraz ze szczegółowymi kartami technicznymi ze wszystkimi informacjami, które potrzebne są pracownikowi do poprawnego naprężania śruby.

Nakrętki hydrauliczne

Nakrętki hydrauliczne z górnym pierścieniem zabezpieczającym

Ciśnienie hydrauliczne podawane jest jednocześnie do każdej nakrętki. Wszystkie czynniki cierne związane z konwencjonalnymi metodami napinania śrub są złagodzone dzięki nakrętce Tentec, gdzie zastosowana jest siła osiowa bezpośrednio działająca na śrubę, co powoduje wydłużenie śruby. To wydłużenie/naprężenie jest cały czas utrzymywane przez obciążenie pierścienia zabezpieczającego. Nakrętki zostały zaprojektowane, by być jak najbardziej kompaktowe, tak by umożliwić ich zastosowanie jedna obok drugiej we wszystkich możliwych zastosowaniach. W większości przypadków są one przeznaczone do wytwarzania naprężenie szczątkowego śruby o wielkości 45000 lbs/ln2 (310N/mm2), które jest większe od naprężenia występującego w większości połączeń śrubowych.

Przy stosowanym ciśnieniu nie tylko wydłużają się nakrętki Tentec, ale także występuje kompresja na połączenia. Ponieważ wiele aplikacji zawiera uszczelnienie, równomierna kompresja ma duże znaczenie w zapobieganiu jego deformacji. Dlatego też, wszystkie nakrętki hydrauliczne Tentec dają możliwość, utrzymywania odpowiedniej kompresji poprzez wystarczający skok tłoka. Dzięki temu, w większości przypadków, nakrętki Tentec dają możliwość równomiernego dociśnięcia połączenia na całym obwodzie, co pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu.

Napinacze do stosowania pod wodą

Napinacze śrub Tentec do stosowania pod wodą są wykorzystywane do prac na morzu północnym od roku 1991 przez zdecydowaną większość wykonawców. Fakt ten potwierdza ich niezawodność oraz bezpieczeństwo. Seria COMPACT-8 to nowa generacja narzędzi napinających do stosowania pod wodą.

Za pomocą napinaczy serii COMPACT-8, zawierającej 8 wielkości napinaczy do śrub, użytkownik jest w stanie połączyć najbardziej standardowe kołnierze w tym większość nowszych kołnierzy VECTOR SPO Compact. Napinacze serii COMPACT-8 wykonane są ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości, dzięki czemu zredukowany jest do minimum zakres prac konserwacyjnych pod wodą. Napinacze te mogą być dostarczane z nakrętkami szybkiego działania Split Reaction Nuts. Wystarczy zamontować napinacz na śrubie, przesunąć śrubę otwierającą nad napinaczem i zatrzasnąć połówki nakrętki. Szybkie dopasowanie skraca do niezbędnego minimum czas pracy pod wodą. Korzystanie z pakietu oprogramowania Tentec’s Bolt Load razem z podwodnymi napinaczami serii COMPACT-8 całkowicie usuwa złożoność obliczenia ciśnienia pracy napinaczy. Mogą zostać zdefiniowane naprężenia śrub oraz wykonane szczegółowe karty techniczne.

Napinacze do turbin wiatrowych

Aero WTB to seria narzędzi napinających do śrub hydraulicznych zaprojektowanych specjalnie do połączeń śrubowych w turbinach wiatrowych. Napinacze hydra-uliczne Aero serii WTB spełniają wymagania w zakresie obciążeń określanych przez ISO 898-1:1999 i ASTM A490M dla śrub klasy 10.9. Napinacze te zapewniają szybkie, jednoczesne naprężenia wielu śrub oraz gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność.

Główne aplikacje w turbinach wiatrowych:

 • Tylne łożysko główne
 • Rama Nacelle
 • Łożyska odchylające
 • Łopata do łożyska
 • Główne łożysko przednie
 • Pośrednie połączenia śrubowe w wieży

Klucze dynamometryczne z napędem hydraulicznym

Tentec w serii CD oferuje innowacyjne klucze dynamometryczne z niskim luzem zawierające wiele nowych, unikalnych cech. Bardzo wąski profil zarówno kasety jak i zespołu napędowego (cylindra) uzyskano dzięki zastosowaniu unikalnego, nieokrężnego napędu tłoka. Cecha ta pozwala na zastosowanie kluczy serii CD w miejscach o bardzo ograniczonej przestrzeni roboczej. Hydrauliczne klucze dynamometryczne serii CD wyposażone są w dwa przyłącza przegubowe, niezależnie obracające się o 360O w dwóch płaszczyznach.

Wymienne kasety pozwalają na zastosowaniu jednego zespołu napędowego do różnych wielkości nakrętek. Szybkie dostosowanie zapewniają wymienne kasety połączone z zespołem napędowym za pomocą jednego trzpienia. Ich wymiana nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Zarówno cylinder, jak i kaseta są wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego stopu aluminium używanego w lotnictwie, dzięki czemu osiągnięto niespotykaną niezawodność.

Pompy

Oferujemy pompy hydrauliczne z napędami:

 • elektrycznym
 • pneumatycznym
 • ręcznym

Rodzaj napędu dobieramy do specyfikacji miejsca zastosowania.