Oferujemy dostawę uszczelnień technicznych statycznych do ruchów obrotowych oraz posuwisto-zwrotnych.

Oprócz uszczelnień katalogowych o znormalizowanych wymiarach i typoszeregach, mamy możliwość wykonania uszczelnień na specjalne zamówienie.

Wprowadziliśmy do naszej oferty uszczelnienia własnej marki GMSeal. GMSeal to szeroki zakres uszczelnień dla potrzeb produkcji, utrzymania ruchu jak i remontów. Uszczelnienia techniczne GMSeal stosowane są w takich gałęziach przemysłu jak budowa maszyn, petrochemia, górnictwo, hutnictwo, energetyka, motoryzacja, rolnictwo i wiele innych. Uszczelnienia do ruchów obrotowych – uszczelnienia wału (simerringi), v-ringi, uszczelnienia osiowe, uszczelnienia promieniowe, uszczelnienia ślizgowe. Uszczelnienia statyczne – o-ringi, x-ringi, pierścienie podwójne, sznury, uszczelnienia do połączeń śrubowych, uszczelnienia do połączeń rurowych, pokrywy gumowane. Uszczelnienia do hydrauliki siłowej – uszczelnienia tłoka, uszczelnienia tłoczyska, pierścienie zgarniające, pierścienie i taśmy prowadzące. Uzupełnieniem naszej oferty są uszczelnienia wykonywane na zamówienie pod specyficzne potrzeby odbiorców. Oferujemy również wykonanie uszczelnień z płyt bezazbestowych (klingerytowych) wycinanych ploterem.

 

Kliknij Sprawdź naszą ofertę handlową na uszczelnienia

Uszczelnienia do ruchów obrotowych

Uszczelnienia służące do uszczelniania przestrzeni pomiędzy elementami poruszającymi się względem siebie ruchem obrotowym lub oscylacyjnym. Do grupy tej należą: Promieniowe uszczelnienia wału (simmerringi), osiowe uszczelnienia wału (v-ringi). Uszczelnienia te produkowane są w standardach metrycznych jak i calowych, standardowe materiały z jakich są wykonane to NBR lub FPM. Do grupy tej należą też mechaniczne uszczelnienia czołowe (uszczelnienia ślizgowe) przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach. Wykonane sąze stali łożyskowe i elastomeru lub żeliwa i elastomeru.

Poniżej rodzaje uszczelnień do ruchów obrotowych z naszej oferty – kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów.

Mechaniczne uszczelnienia czołowe

Mechaniczne uszczelnienia czołowe składają się z dwóch jednakowych metalowych pierścieni uszczelniających oraz dwóch pierścieni elastomerowych (gumowych)pełniących rolę docisku.

Pierścienie metalowe wykonane są (w zależności od wersji) z utwardzonego żeliwa lub stali łożyskowej.

Pierścienie elastomerowe wykonane są standardowo z kauczuku butadienowo-azotowego (NBR). Na specjalne zamówienie dostarczamy również mechaniczne uszczelnienia czołowe z pierścieniami elastomerowymi wykonanymi z materiałów HNBR, FPM lub VMQ (silikon).

Pierścienie elastomerowy wykonywane dwóch wariantach, o przekroju okrągłym i p o przekroju romboidalnym.

Promieniowe uszczelnienia wału (simmeringi)

Promieniowe uszczelnienia wału GMSeal popularnie zwane simmeringami w wersji standardowej zbudowane są z pierścienia elastomerowego usztywnionego pierścieniem stalowym oraz elastomerowej wargi uszczelniającej wzmocnionej sprężyną dociskową.

Zastosowanie:

Uszczelnianie obracających się elementów maszyn, takich, jak wały, piasty i osie (ruch rotacyjny i wahadłowy)

Typy uszczelnienia wału GMSeal:

Osiowe uszczelnienia wału (v-ringi)

Uszczelnianie elementów obrotowych, montowany na wale. Znajduje zastosowanie przede wszystkim z innym rodzajem uszczelnień jako dodatkowa ochrona. Uszczelnienia te stanowią dobrą ochronę przed pyłem, brudem, smarem oraz bryzgami wody czy oleju z zewnątrz oraz przed wyciekami oleju z wewnątrz układu.

Uszczelnienie typu V-ring jest w całości wulkanizowane z kauczuku. Składa się z korpusu, części przegubowej oraz wargi uszczelniającej. Opcjonalnie może być wyposażone w rowek do zamocowania opaski zaciskowej.

Innym typem uszczelnienia osiowego jest MUW-RM01 i MUW-RM02. Uszczelnienia te składają się z pierścienia metalowego oraz elastomerowego pierścienia z wargą uszczelniającą. Wirujący pierścieniowi metalowy działa na zasadzie odrzutnika dla zanieczyszczeń typu pył, piasek itp.

Standardowe materiały wykonania: NBR, FPM

Tuleje regeneracyjne wału

Tuleja regeneracyjna wału wchodzi w skład kompletu do regeneracji wału składającego się z właściwej tulei regeneracyjne wyposażonej w zdejmowalny kołnierz montażowy oraz cylinder montażowy.

Tuleje te stanowią alternatywę dla drogiej regeneracji wału i są montowane w miejscu styku wargi uszczelniającej z wałem. W miejscu tym bardzo często podczas pracy tworzy się rowek na wale. Jest on wycierany poprzez zanieczyszczenia które dostają się pomiędzy wargę uszczelniającą i wał.

Zaleta stosowania tulei regeneracyjnych jest brak konieczności zmiany wymiaru uszczelnia.

Uszczelnienia statyczne

Szeroka paleta uszczelnień i pokryw służących do uszczelnienia przestrzeni pomiędzy elementami nieporuszającymi się względem siebie. Do grupy tej należą: o-ringi, x-ringi, sznury o przekroju okrągłym i przekroju „x”, pokrywy gumowane, uszczelnienia do połączeń śrubowy i połączeń rurowych.Wykonane w standardzie metrycznym lub calowym z wielu rodzajów materiałów, również w wersjach z certyfikatami do kontaktu z żywnością.

Poniżej rodzaje uszczelnień statycznych z naszej oferty – kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów.

 

O-ringi i sznury o-ringowe

O-ring najbardziej popularny typ uszczelnienia, stosowany przede wszystkich w połączenia stycznych jak i w ruchach obrotowych i posuwisto zwrotnych.

Rodzaje wykonania:

  1. Standardowe uszczelnienie okrągłe zamknięte MORwykonane w trzech wersjach:
    i. z formy (wtrysk)
    ii. ze sznura (wulkanizowany)
    iii. ze sznura (klejony np. klejem Loctite 406)
  2. Standardowe uszczelnienie okrągłe zamknięte w dodatkowym płaszczu ochronnym MOR-P
  3. Sznur o-ringowy dostępnym w rolkach (z metra)
MOR-P
MOR
X-ringi (quad-ring)

X-ring MXR to uszczelnienie okrągłe zamknięte, czterowargowe o przekroju X (Quadring).
Specjalnym wykonanie x-ringa jest pierścień podwójny MUP wykonany z poliuretanu, stanowi on doskonałą alternatywę dla zestawu o-ring + pierścień oporyw.

Uszczelnienia do połączeń śrubowych

Uszczelnienia do połączeń śrubowych MUS-01, MUS-02 i MUS-03 składają się z pierścienia metalowego zwulkanizowanego z wargą elastomerową o przekroju trapezowym oraz opcjonalnie elementem centrującym.

Uszczelnienia te stanowią doskonałe zabezpieczanie przed wyciekiem cieczy pomiędzy śrubą i otworem gwintownym.

Pokrywy gumowane

Pokrywa zamykająca gumowana składa się z pierścienia metalowego częściowo pokrytego płaszczem elastomerowym. Wykonana jest w trzech wariantach:

Pokrywy GMSeal stosuje się przy zamknięciu i uszczelnieniu otworów7. osi lub wałów w przekładniach i jako uszczelnienie pierścienia oporowego łożyska.

Uszczelnienia do ruchów posuwisto-zwrotnych

Uszczelnienia przeznaczone do uszczelniania przestrzeni pomiędzy elementami poruszającymi się względem siebie ruchem posuwisto-zwrotnym. Do grupy tej należą uszczelnienia do siłowników hydraulicznych i pneumatycznych takie jak: uszczelniania tłoka i tłoczyska, taśmy i pierścieni prowadzące, zgarniacze. Wykonane z różnego rodzaju materiałów w zależności od zastosowania.

Poniżej rodzaje uszczelnień do ruców posuwisto zwrotnych z naszej oferty – kliknij aby zobaczyć więcej szczegółów.

 

Uszczelnienia tłoka

Oferujemy szeroką gamę uszczelnień GMSeal przeznaczonych do uszczelnienia tłoka w siłowniku hydraulicznym. Ich konstrukcja oraz materiał wykonania uzależnione są od takich parametrów jak ciśnienie, prędkość posuwu, temperatura oraz rodzaj oleju hydraulicznego stosowanego w siłowniku.

Uszczelnienia tłoczyska

Oferujemy szeroką gamę uszczelnień GMSeal przeznaczonych do uszczelnienia tłoczyska w siłowniku hydraulicznym. Ich konstrukcja oraz materiał wykonania uzależnione są od takich parametrów jak ciśnienie, prędkość posuwu, temperatura oraz rodzaj oleju hydraulicznego stosowanego w siłowniku.

Pierścienie zgarniające

Oferujemy szeroką gamę pierścieni zgarniających GMSeal przeznaczonych do zabezpieczenia układu hydraulicznego przed przedostaniem się zanieczyszczeń do wewnątrz układu od strony tłoczyska. Ich konstrukcja oraz materiał wykonania uzależnione są od takich parametrów jak ciśnienie, prędkość posuwu, temperatura oraz rodzaj, hydraulicznego stosowanego w siłowniku oraz warunków pracy (zanieczyszczenia).

Pierścienie zgarniające to rodzaj uszczelnień stosowanych w hydraulice siłowej. Służą do zgarniania zanieczyszczeń zewnętrznych z elementów pracujących w ruchu posuwisto-zwrotnym. Elastyczna postać pierścienia pozwala na prosty i niezawodny montaż w rowku.

Prowadzenia

Oferujemy szeroką gamę pierścieni prowadzących GMSeal dostępnych w postaci pierścieni przyciętych na wymiar lub w postaci taśmy, z którj użytkownik może sam docinać sobie pierścienie na potrzebny wymiar.

Dostępne materiały: POM z włóknem szklanym, PTFE z brązem, PTFE z domieszką węgla, PTFE z żywica poliestrową, Krutex

 

Typ Ciśnienie
max.[MPa]
Prędkość
max.[m/s]
Temperatura[ 0C] Zakres wymiarów[mm] Materiał standard
od do od do
MPT-01 35 1 -30 +125 16 210 POM/WS
25 15 -60 +200 16 500 PTFE/BR
25 15 -60 +200 16 360 PTFE/W
40 1 -40 +130 16 244 POM
290 1 -40 +130 40 200 KT100
350 1 -50 +130 16 500 KT200
345 1 -50 +130 30 500 KT500
Charakterystyka: Jednoczęściowy pierścień prowadzący mający za zadanie prowadzenie tłoka oraz zabezpieczenie prze kontaktem „metal-metal”
Przykład opisu: Pierścień prowadzący tłoka MPT-01 70x75x9,7 KT200

 

Typ Ciśnienie
max.[MPa]
Prędkość
max.[m/s]
Temperatura[ 0C] Zakres wymiarów[mm] Materiał standard
od do od do
MPL-01 35 1 -30 +125 20 250 POM/WS
25 15 -60 +200 18 650 PTFE/BR
25 15 -60 +200 18 350 PTFE/W
40 1 -40 +130 16 220 POM
290 1 -40 +130 45 200 KT100
350 1 -50 +130 18 550 KT200
345 1 -50 +130 36 650 KT500
Charakterystyka: Jednoczęściowy pierścień prowadzący mający za zadanie prowadzenie tłoczyska oraz zabezpieczenie prze kontaktem „metal-metal”.
Przykład opisu: Pierścień prowadzący tłoczyska MPL-01 40x45x9,5 KT200

 

Typ Ciśnienie
max.[MPa]
Prędkość
max.[m/s]
Temperatura[ 0C] Zakres wymiarów[mm] Materiał standard
od do od do
MT-01 25 15 -60 +200 PTFE/BR
25 15 -60 +200 PTFE/W
15 15 -40 +200 PTFE
350 1 -50 +130 KT200T
345 1 -50 +130 KT500
Charakterystyka: Taśma prowadząca do wytwarzania pierścieni prowadzących mających za zadanie prowadzenie tłoczyska oraz zabezpieczenie prze kontaktem „metal-metal”.
Przykład opisu: Pierścień prowadzący tłoczyska MPL-01 40x45x9,5 KT200

 

Pierścienie zgarniające to rodzaj uszczelnień stosowanych w hydraulice siłowej. Służą do zgarniania zanieczyszczeń zewnętrznych z elementów pracujących w ruchu posuwisto-zwrotnym. Elastyczna postać pierścienia pozwala na prosty i niezawodny montaż w rowku.