Produkcja kół zębatych

Szlifierka CNC MARAT

W ostatnim czasie w naszym zakładzie produkcyjnym kilka ciekawych inwestycji znalazło się w końcowych etapach realizacji.

Niedawno do pełnego procesu produkcyjnego została włączona sterowana numerycznie szlifierka do zębów w kołach zębatych. Uzupełniła ona pracujące już na własnym wydziale szlifierni maszyny do obróbki wykańczającej, określanej również jako jakościowej. Obecnie w naszej ofercie realizuje się operacje szlifowania pozwalające na produkcję takich gotowych elementów maszyn jak: wały, czopy wałów, otwory w piastach i kołach zębatych, tarcze, piasty, powierzchnie płaskie korpusów czy pokryw. Proces produkcji we naszym zakładzie, szczególnych dla nas części maszyn – kół zębatych, staje się coraz bardziej pełny i niezależny od poddostawców. Stale poprawiamy jakość tych wyrobów, przeznaczonych do naszych produktów jakimi są przekładnie zębate MARAT.

Park szlifierek przemysłowych wyprodukował już wiele części, a wraz z doświadczonymi operatorami wyróżnia nas na rynku producentów przemysłowych przekładni zębatych.

Uruchomienie szlifowania kół zębatych na obrabiarce CNC jest ważnym elementem w produkcji i dostawach przekładni maszyn. Tego typu obrabiarki są zaawansowanymi technicznie rozwiązaniami pozwalającymi realizować koła o zębach prostych i skośnych w szerokim zakresie wymiarowym. Sterowanie numeryczne eliminuje również błędy maszyn konwencjonalnych. Dodatkowo takie sterowanie zapewnia wysoką powtarzalność produkcji. Ważną funkcją takich maszyn jest możliwość realizacji operacji pomiarów w czasie szlifowania. Jakość gotowych produktów po operacjach szlifowania potwierdzany jest przez nasz dział kontroli jakości, który stanowią specjaliści wyposażeni w wysokiej klasy narzędzia pomiarowe.

Takie podejście pozwala na zachowanie wysokiej jakości części, zespołów jak i całych maszyn. Obecnie nasz zakład produkuje koła zębate montowane w przekładniach o mocy około 1000 kW. Części maszyn typu koło zębate, zębnik, tuleja zębata z własnej produkcji montowane są w remontowanych urządzeniach oraz produkowanych jako nowe – przekładniach zębatych MARAT.

Szlifowanie kół zębatych to kolejna operacja technologiczna, którą możemy całościowo wykonać we własnym zakładzie, uniezależniając się od niestabilności na rynku kooperantów, które w głównej mierze dotyczą terminowych dostaw czy zachowania wymaganej jakości.

Jacek Godziek – dział rozwoju:

przekładnie zębate MARAT dzięki stałemu rozwoju zakładu, realizowanym inwestycjom jak i kompleksowemu procesowi produkcyjnemu są wyrobami, które coraz lepiej zapewniają energooszczędność, obniżenie emisji hałasu czy optymalną niezawodność linii wytwórczych. Zakłady produkcyjne naszych klientów, w których pracują nasze rozwiązania należą do takich branż jak: energetyka, przetwórstwo minerałów czy górnictwo.

Szczegóły możliwości technicznych naszej produkcji możecie Państwo otrzymać pisząc pod adres: biuro@grupamarat.pl lub poprzez kontakt bezpośredni lub z naszymi przedstawicielami w całym kraju.