Zespoły łożyskowe BBC-R

Baltic Bearing Company, czyli w skrócie BBC-R, to producent łożysk, głównie łożysk kulkowych i wałeczkowych o szerokim asortymencie różnych grup konstrukcyjnych. Zakład produkcyjny w Rydze, wyposażony w nowoczesny park maszynowy wysokiej precyzji, pozwala produkować łożyska w 6-tej klasie dokładności i wyższej.

W szerokiej ofercie BBC-R, oprócz obszernej gamy łożysk, znajdują się również zespoły łożyskowe, które dzięki swojej jakości i właściwościom są doskonałą, budżetową alternatywą dla podobnych zespołów drogich marek.

Zespół łożyskowy to połączenie łożyska kulkowego i obudowy. Oferta zespołów BBC-R to łożyska dostępne w wielu wzorach i rozmiarach m.in.: UCF, UCFC, UCFL, UCP, UCPA, UCT. 

To, co niezwykle istotne z punktu widzenia użytkowania zespołów łożyskowych to materiał, z którego tworzona jest obudowa zespołu. Żeliwo GG20, bo takie wykorzystywane jest w produkcji BBC-R, posiada niezwykle dobrą odporność na wibracje. Zespoły łożyskowe to pewność  bezawaryjnej i bezpiecznej pracy we wszystkich typach urządzeń wielu sektorów przemysłowych. To co wyróżnia produkt to łatwość montażu i demontażu, solidność, stabilność, lepsza dystrybucja ciepła i zwiększona trwałość.

Warto zaznaczyć, że w przypadku tego typu produktów, czyli zespołów łożyskowych, istotną rolę spełniają uszczelnienia. W BBC-R stosowane są uszczelnia AGRO-SHELL HB, które wydłużają żywotność łożyska typu UC ponad 2 razy. O uszczelnieniach AGRO-SHELL pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu. Warto bliżej zapoznać się z zaletami uszczelnienia – post dostępny jest TUTAJ.

Podsumowując, to co wyróżnia zespoły BBC-R to wysoka jakość w dobrej cenie, co z kolei pozwala konkurować ze znanymi w Europie producentami zespołów łożyskowych. Same produkty z kolei to idealne rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, które cenią sobie łatwość montażu, demontażu i użytkowania.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie dostępna jest szeroka oferta produktów BBC-R

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *