ZMM Bułgaria w MARAT

Firma ZMM – BUŁGARIA HOLDING AD – została założona w 2001 roku jako filia Industrial Holding Bulgaria AD – jednej z największych grup przemysłowych w Bułgarii.

ZMM – Bulgaria Holding AD została stworzona w celu utrwalenia, zachowania i rozwoju ponad 70-letniego doświadczenia oraz najlepszych tradycji bułgarskich przedsiębiorstw budowy maszyn: ZMM – Sliven AD, Mashstroy – Troyan AD, ZMM Sofia AD, Learach AD , ZMM Nova Zagora AD i Elprom ZEM AD (obecnie IHB Electric AD).

ZMM Bulgaria należy do najbardziej doświadczonych producentów tokarek uniwersalnych, tokarek do rur, tokarek CNC oraz ich modyfikacji ze zmienną regulacją prędkości wrzeciona.Marat jest dystrybutorem ZMM Bulgaria, dobrze znającym potrzeby klientów. Jesteśmy w stanie udzielić wszelkich niezbędnych informacji i szkoleń technicznych oraz zapewnić wsparcie techniczne.Nasi inżynierowie serwisowi są dostępni i gotowi do pomocy. Każda obrabiarka jest w pełni zmontowana, wyraźnie oznakowana i zawiera szczegółowe instrukcje użytkowania. Jeśli będą dodatkowe pytania w trakcie eksploatacji, skontaktuj się z nami, jesteśmy gotowi do pomocy.

Szybki dostęp do części zamiennych pozwala w utrzymaniu bezawaryjnej pracy oraz pomaga przedłużyć żywotność obrabiarki.

 

Tokarki uniwersalne

Od 40 lat ZMM Bułgaria produkuje i wprowadza na rynek międzynarodowy szeroką gamę tokarek uniwersalnych o średnicach obróbki do Ø 1410mm i długościach do 10m w ciągłym procesie rozwoju i doskonalenia.

Tokarki uniwersalne przeznaczone są do obróbki części o obrotowo symetrycznych powierzchniach zewnętrznych i wewnętrznych. Funkcjonalności i cechy/możliwości maszyn jest tak wiele, że praca na nich byłaby prawdziwą przyjemnością dla doświadczonych i wykwalifikowanych operatorów. Oferowane przez nas dodatkowe akcesoria i urządzenia zapewniają jeszcze łatwiejszą i bardziej precyzyjną obróbkę określonej części maszyny.

Nie od dziś wiadomo, że tokarki do produkcji jednostkowej i małoseryjnej są maszynami najczęściej stosowanymi. Są niezbędne i niezastąpione przy wykonywaniu wszelkich napraw, dlatego znajdują się we wszystkich warsztatach maszyn rolniczych, samochodowych, przedsiębiorstwach obejmujących wszystkie dziedziny, przemyśle naftowym i gazowym, laboratoriach, produkcji prototypów, statkach, mobilnych warsztatach naprawczych i innych. Tokarki są również aktywnie wykorzystywane w szkołach zawodowych, ponieważ szkolenie jest obowiązkowe – począwszy od geometrii narzędzia skrawającego tokarki po ostatnie globalne modyfikacje, a także szczegółowe studium wbudowanego systemu komputerowego sterowania numerycznego.

Konstrukcja i konstrukcja maszyny są zgodne z aktualnymi wymaganiami dotyczącymi wydajności i ergonomii. Technologia produkcji, adaptacja wysokiej jakości materiałów i znormalizowanych komponentów renomowanych i sprawdzonych na całym świecie producentów oraz stale prowadzony monitoring spełniają nawet najbardziej wygórowane wymagania klientów. Charakteryzują się wysoką wydajnością technologiczną, funkcjonalną i eksploatacyjną, niezawodnością i bezpieczeństwem. Ponadto są wykonywane zgodnie z międzynarodowymi normami bezpieczeństwa.

Wszystko do tej pory składa się na zalety naszych maszyn: szeroka gama modeli i modyfikacji, kontrola ergonomii, ogromna liczba opcji obróbki, wiele akcesoriów i wyposażenia, dostawa w najkrótszym czasie, bezpieczeństwo i komfort w dostawie części zamiennych, najlepsze połączenie ceny i jakości.

ZALETY tokarek uniwersalnych ZMM Bułgaria:

ŁOŻE:

Ciężki, mocno użebrowany i sztywny odlew łoża wykonany z mocnego szarego żeliwa, który zapobiega wibracjom, gdy maszyna jest odpowiednio wypoziomowana i obsługiwana. Prowadnice podwójne pryzmatyczne, hartowane indukcyjnie i precyzyjnie szlifowane. Wbudowany mostek szczelinowy, który można usunąć w celu obróbki dużych elementów.

GŁOWICA:

Stabilny, odpowiednio użebrowany i precyzyjnie obrobiony odlew wrzeciennika zapewnia bezwibracyjną i dokładną pracę podczas toczenia części z dużą prędkością lub w warunkach ciężkiej obróbki. Szlifowane koła zębate wykonane są z utwardzanej indukcyjnie stali nawęglanej i pracują w kąpieli olejowej. Wrzeciono jest hartowane, precyzyjnie szlifowane i wyważone; posiada standardową wersję otworu i czoła wrzeciona, w tym wykonanie Cam lock, bezpośredni montaż uchwytów 3-szczękowych samocentrujących, 4-szczękowych niezależnych, tarcze bezszczękowe lub mocowanie uchwytów za pomocą łącznika kołnierzowego.

W łożyskach wrzecionowych mogą być stosowane łożyska firm SKF, FAG, NSK z naprężeniem wstępnym zespołu łożysk. Łożysko to zapewnia wysoką dokładność pracy maszyny przez nieograniczony czas.

TRANSMISJA TOKARKI:

Zmechanizowane ruchy poprzeczne i wzdłużne. Wbudowany mechanizm zabezpieczający przed przeciążeniem. Urządzenie blokujące przed jednoczesnym przestawieniem nakrętki na śrubę pociągową i automatycznym podawaniem. Szybkie ruchy w obu osiach.

PRZEKŁADNIA KONIKA:

Podczas obróbki określonej części przekładnia posuwu zapewnia różne posuwy i etapy gwintowania – gwinty metryczne, calowe, modułowe i DP. Został zaprojektowany w taki sposób, aby jego sterowanie było przede wszystkim wygodne.

Tokarki z regulacją prędkości obrotowej

Tokarki ZMM Bulgaria w wersji z regulacją prędkości obrotowej wrzeciona to urządzenia wyposażone w wysokiej jakości bezobsługowy i wydajny silnik. Płynna regulacja prędkości obrotowej wrzeciona pozwala na dużą dokładność ruchu obrotowego uchwytu tokarskiego, co podnosi dokładność i wydajność w obróbce elementów metalowych. W przeciwieństwie do tokarek uniwersalnych, tutaj regulacja prędkości jest bezstopniowo i regulowana za pomocą przemiennika częstotliwości. Możliwe jest zapewnienie „prędkości skrawania ciągłego” (V-const), tzn. prędkość skrawania jest utrzymywana podczas zmiany średnicy toczenia, dzięki czemu uzyskuje się większą precyzję i gładkość obrabianej powierzchni. Na życzenie klienta maszyny mogą być skonfigurowane z uwzględnieniem przemieszczeń liniowych i pozycjonowania poprzez instalację wskaźnika cyfrowego. Tokarki z bezstopniową regulacją prędkości posiadają sztywne żeliwne łoże, które zapewnia stabilność obrabiarki podczas obróbki dużych i ciężkich elementów. Dodatkowo obrabiarka posiada awaryjny wyłącznik bezpieczeństwa, automatyczny napęd wrzeciona wzdłużnego oraz wyłącznik bezpieczeństwa w osłonie uchwytu. Dużą zaletą jest szeroki zakres gwintowania, a także prędkości obrotowych, co czyni obrabiarki ZMM Bulgaria konkurencyjnymi w stosunku do innych producentów. Wszystkie zalety tokarek z regulacją prędkości obrotowej wrzeciona są identyczne z tokarkami uniwersalnymi.

Tokarki rurowe

Tokarki rurowe ZMM Bulgaria przeznaczone są do toczenia rur i złączek rurowych dla przemysłu naftowego  gazownictwa, hutnictwa i energetyki. Maszyny te mogą być używane do różnych operacji toczenia, w tym nacinania gwintów metrycznych, calowych, modułowych i skokowych. Wyposażenie opcjonalne może zawierać elementy zwiększające funkcjonalność: uchwyty tokarskie z mocowaniem mechanicznym, cylindry i imadła, szczęki mocujące oraz wyroby tulejowo-trzpieniowe i imaki tokarskie.

Wrzeciona zawierają wstępnie obciążone skośne łożyska precyzyjne wiodących producentów. Wszystkie główne komponenty są wykonane ze stali nierdzewnej, która zapewnia niezawodne działanie i dokładność pracy.

Tokarki CNC

Tokarki CNC ZMM Bulgaria są dostępne z systemami sterowania i serwonapędami od: Siemens, Heidenhain, Fanuc i Fagor. Pozwalają na złożoną obróbkę tokarską elementów o średnicy 500, 890, 1090 i 1320 mm w zależności od wersji. Są zaprojektowane tak, aby wykonywać szeroki zakres operacji tokarskich dla średnich, dużych i ponadgabarytowych części w produkcji mało i średnioseryjnej. Ich funkcjonalność, niezawodność i łatwość obsługi należą do ich głównych zalet.

Tokarki sterowane numerycznie CNC to nowoczesne maszyny do obróbki metali, z pełnym zakresem możliwości technologicznych. Nadają się do obróbki części o bardzo złożonych powierzchniach, gdzie wymagania dotyczące dokładności wymiarowej nie tolerują żadnych odchyleń. Tokarki te są wykorzystywane w różnych produkcjach seryjnych z zakresu inżynierii mechanicznej, samochodowej i oczywiście wielu innych.

Oferujemy dwa rodzaje maszyn CNC: LT i LCC.

Maszyny CNC typu LCC mogą posiadają rewolwer napędzany silnikiem osi C. Ich regulacja prędkości jest płynna, natomiast maszyny typu LT wyposażone są w wrzeciennik z 3 lub 4 zakresami prędkości, gdzie przełączanie między zakresami odbywa się ręcznie.

Zwykle do sterowania silnikiem głównym stosuje się prostsze układy. Wszystkie nowoczesne systemy CNC posiadają wbudowane dodatkowe funkcje do realizacji prostych cykli, a co za tym idzie nazywane są sterowanymi cyklicznie. Tokarki sterowane cykliczne, podobnie jak wszystkie maszyny numeryczne, charakteryzują się dużą dokładnością obróbki i wysoką wydajnością. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich obsługa była łatwa i wygodna – ich obróbka i cykle są łatwo osiągalne, bez konieczności gruntownej znajomości programowania systemu CNC.

Są one w pełni realizowane zgodnie z wymaganiami klientów na systemy CNC i niezbędny sprzęt.

Akcesoria

Oferujemy szeroką gamę urządzeń i akcesoriów niezbędnych do regularnej eksploatacji obrabiarek. Możemy dostarczyć: wszelkiego rodzaju uchwyty (3-szczękowe samocentrujące, 4-szczękowe niezależne, płyty czołowe bez szczęk, uchwyty wiertarskie; różnej wielkości podpory stałe z tulejami płaskimi lub tocznymi, podpory podążające; wszelkiego rodzaju szybkowymienne uchwyty narzędziowe , przystawka do toczenia stożków, 1-pozycyjne ograniczniki wzdłużne, tarcze do nacinania gwintów, tuleje adaptera konika i inne.

ZMM Bulgaria wyposaża swe obrabiarki w części i podzespoły najwyższej jakości, a także akcesoria od znanych na całym świecie dostawców. Możemy doradzić w zależności od konkretnego przypadku i polecić najbardziej odpowiednie części do wybranej obrabiarki.

Sklep internetowy
Katalog produktów - PL Katalog produktów - ENG

 

Zapraszamy na stronę Jarocińskiej Fabryki Maszyn, by szerzej zapoznać się z ofertą bułgarskiego producenta.

Zobacz tutaj