Grupa Marat

Jako grupa firm jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową realizację dużych i ambitnych projektów. Wciąż rozwijamy naszą działalność usługową oraz produkcyjną, zapewniamy fachowe doradztwo gwarantujące zwiększenie wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów zakupu i optymalizowaniu zapasów.

 

 

Grupa MARAT to zespół ludzi z pasją rozwoju, ciągłego doskonalenia, różnorodnymi kompetencjami, którzy czerpią radość i satysfakcję z pracy stawiającej wiele wyzwań każdego dnia.

 

 

Nasza misja to kompleksowa obsługa klienta od fazy projektu poprzez produkcję, dostawę, montaż do rozruchu.

Do Grupy MARAT należą firmy uzupełniające się wzajemnie swoimi możliwościami i działaniami.

MARAT Sp. z o.o. – firma założona w 1991 roku. Na prawach autoryzowanego dystrybutora i/lub partnera serwisowego firma oferuje szeroki asortyment wyrobów produkcji: SKF, NORD, NTN SNR, PBF, PTI, TSUBAKI, KRW, HIWIN, OPTIBELT, TAS, LOCTITE. Współpraca z takimi potentatami to gwarancja jakości i motywacja do stałego rozwoju.

Dysponując odpowiednio wyposażonym zapleczem warsztatowym oraz przeszkoloną kadrą techniczną firma uruchomiła w 2001 r. produkcję, montaż i remonty przekładni planetarnych z przeznaczeniem do zabudowy w napędzie przenośnika zgrzebłowego, taśmowego oraz do innego zastosowania w górnictwie i innych gałęziach przemysłu.

Przez wszystkie lata firma konsekwentnie zdobywała rynek, zaopatrując kopalnie, elektrownie, huty oraz fabryki maszyn i urządzeń.

Od 01.01.2024r Marat Sp. z o.o. posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu art. 4 pkt 6 ustawy z dnia 8 marca 2013r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych.

Oświadczenie o posiadaniu statusu dużego przedsiębiorcy

 

 

ELROW Sp. z o.o. – firma założona w 2003 roku. Oferta firmy to szeroka gama usług elektromontażowych, usług diagnostycznych oraz serwisowo-konserwacyjnych, a także kompleksowe usługi spawalnicze oraz obróbka metali.

Spółka ELROW posiada status dużego przedsiębiorcy w związku z powiązaniami kapitałowymi i osobowymi ze spółką MARAT.

Firma WANAR Sp. z o.o. może się poszczycić ponad 20 letnim doświadczeniem na rynku  sprzedaży węgla oraz zaufaniem Klientów.

Od samego początku działalności udało nam się współpracować z największymi i najbardziej uznanymi producentami węgla takimi jak:

Polska Grupa Górnicza S.A., Węglokoks Kraj S.A., PG Silesia a także importerami węgla zagranicznego.

W naszej ofercie posiadamy wszystkie sortymenty węgla, oferujemy węgiel luzem jak i w wygodnych 25 kilogramowych workach.

Skład Opałowy mieści się w miejscowości Pludry (województwo opolskie) wyposażony jest w wysokiej jakości urządzenia  niezbędne do sprzedaży węgla  – urządzenia ładujące, ważące, kruszące i sortujące.

Dysponujemy  wyspecjalizowaną oraz co bardzo ważne – stabilną i doświadczoną załogą, realizującą szereg różnorodnych zadań związanych ze świadczeniem usług oraz prowadzeniem działalności handlowej.

Oferujemy zawsze atrakcyjne ceny, ustalone w zależności od cen producenta. Zakup może być realizowany łącznie z usługa transportową.

Spółka WANAR posiada status dużego przedsiębiorcy w związku z powiązaniami kapitałowymi i osobowymi ze spółką MARAT.

Oświadczenie o posiadaniu statusu dużego przedsiębiorcy