Kleje Anaerobowe Loctite – charakterystyka i zastosowanie

Chemia przemysłowa i kleje techniczne to znane produkty o nazwie Loctite. Jest to marka produktów dostarczanych na rynek przez koncern Henkel. Profesjonalnie rozpoznane potrzeby służb utrzymania ruchu czy stanowisk na liniach produkcyjnych oraz precyzyjnie opracowane produkty pozwalają na realizację zadań serwisowych i produkcyjnych w wielu gałęziach przemysłu.

Oferta produktów Loctite jest szeroka. Chyba najpowszechniej występującym produktem są kleje anaerobowe.

Kleje anaerobowe służą przede wszystkim do szczelnego wypełnienia wolnych przestrzeni pomiędzy komponentami.

Generalnie rzecz ujmując, kleje anaerobowe Loctite zapobiegają luzowaniu się elementów metalowych pod wpływem drgań. Chronią także złącze przed korozją. Warto wiedzieć, że zwykle stosowane są do wzmocnienia uszczelnienia lub po prostu zwiększenia wytrzymałości konstrukcji zmontowanej z wykorzystaniem elementów mechanicznych. Do tej grupy produktowej zaliczamy kleje: do zabezpieczenia połączeń gwintowych, do uszczelniania połączeń gwintowych, do mocowania elementów współosiowych oraz uszczelnienia połączeń kołnierzowych.

Jak działają kleje anaerobowe Loctite?

Kleje anaerobowe zachowują konsystencję płynną, aż do odcięcia dostępu tlenu w obecności jonów metali. To, co charakterystyczne dla klejów anaerobowych to zapewnienie (w większości przypadków) wysokiej wytrzymałości na ścinanie i oddziaływanie wysokich temperatur. Wykorzystywane są do różnych zastosowań i ustalają się w ciągu kilku minut w temperaturze pokojowej,  a całkowicie utwardzają się w ciągu 24 godzin.

Co ciekawe pełne utwardzenie klejów anaerobowych można osiągnąć szybciej – wystarczy stosować krótkotrwałe podgrzanie produktów (np. 30 minut w temp. 120oC).

Kleje te doskonale sprawdzają się do trwałego zabezpieczenia stałych połączeń, które nie mogą się luzować. Dzięki temu produkt jest trudno demontowalny, zapobiega smoodkręcaniu się części poddawanym drganiom, takim jak śruby mocujące pomp, skrzyń biegów, silników elektrycznych, pras i wielu innych urządzeń.

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z szeroką ofertą klejów anaerobowych marki Loctite.

p.surma@grupamarat.pl
tel. 668 134 349