Produkcja dużych konstrukcji stalowych

Produkcja MARAT to także wielkogabarytowe elementy.

Kompleksowo realizujemy projekty produkcji m.in. dużych, stalowych korpusów. Wykonujemy „na gotowo” konstrukcje spawane, obróbkę mechaniczną wraz z odbiorem jakościowym.

Poniżej prezentujemy jeden z projektów realizowanych przez MARAT. Wyprodukowane element miały wymiary 2m x 3m x 1m, a ich waga to ~1tona każdy. Obróbka mechaniczna na wytaczarce TOS obejmowała prócz standardowych operacji frezowania czy planowania, wykonanie otworów o dużych średnicach: do 1,5m.

Wielkogabarytowe części maszyn to nasza specjalność. Wytaczarki marki TOS sterowane CNC Heidenhain, są przygotowane do obróbki części maszyn o wymiarach nawet 4m x 2,5m x 1,2m i maksymalnej wadze 18T.

Zakład MARAT to również wysokie elementy. Na gotowo produkujemy oraz przeprowadzamy testy uruchomieniowe produktów o wysokości ponad 6m.

Do końcowego odbioru przygotowywana jest stacja zasypowa z podajnikiem wibracyjnym. Całość po montażu wynosi ~5m. Zdjęcia prezentują jeden z zespołów dla klienta z branży przetwarzania surowców mineralnych i energetycznych.

Produkujemy dedykowane rozwiązania, szyte na miarę potrzeb klienta, zgodnie z dostarczoną dokumentacją techniczną bądź na podstawie wytycznych do projektu zleconego do naszego biura konstrukcyjnego.

Zapraszamy do kontaktu: biuro@grupamarat.pl