Wyjątkowe spotkanie: Dzień Otwarty dla Rodzin Pracowników w MARAT z Rybnika!

Dzielimy się z Wami przeżyciami, które mieliśmy okazje doświadczyć podczas ‘Dnia Otwartego dla Rodzin Pracowników’ w naszej firmie. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w sobotę 3 czerwca 2023 r. Spotkanie w dobrej atmosferze, pełne radości, zabawy oraz odkrywania tajemnic naszej firmy zapełniło całe przedpołudnie.

Podczas tego wyjątkowego spotkania, zaaranżowaliśmy kilka atrakcji, mających na celu zaprezentować rodzinom pracowników, jak wygląda dzień pracy ich rodziców i partnerów. Ciekawie i z zaangażowaniem wszyscy goście byli prowadzeni przez biura, hale produkcyjne oraz magazyny, odkrywając kulisy naszej codzienności. Nasi partnerzy mieli okazję zajrzeć do gabinetu Właściciela p.Przemysława Małeckiego. Było to oczywiście wielką atrakcją, szczególnie dla najmłodszych.

Trochę historii, obszary działalności firmy, stanowiska produkcyjne i magazyny, zrobiły duże wrażenie na gościach. Od razu zostali wciągnięci w MARAT’owy świat, gdzie biura zamieniają się w miejsce innowacji, a hale produkcyjne tętnią energią postępu. Każdy krok na tej wycieczce był dokładnie zaplanowany, aby zapewnić prawdziwą atmosferę pracy oraz jak najbardziej pozytywne wrażenia.

Nasze drugie ‘połówki’ i radosne dzieci wspólnie przyjrzeli się dokładnie temu, czym się zajmują ich bliscy każdego dnia. Odkrywaliśmy sekrety biurowych dokumentów, katalogów czy folderów jak i dużych ekranów komputerów. Dzieci zaglądnęły wszędzie, nawet na półki magazynu łożysk. Wszystko to zobaczyliśmy na ich kolorowych obrazkach. Z ciekawością przechodziliśmy przez kolejne pomieszczenia. Wzbudziło to w całej grupie gości poczucie podziwu i szacunku. Teraz już wszelkie ‘stuki, puki’ wydobywające się zza ścian naszych hal nie będą stanowić dla nikogo tajemnicy !!


Dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji i zabaw, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Dzieci miały okazję rywalizować w następujących konkurencjach:

  • „bierki spawalnicze” – na stole montażowym rozłożony został komplet specjalnie przygotowanych bierek, a zasada gry była prosta: kto najszybciej zbierze wszystkie, wygrywa!

  • „chemiczne kręgle” – pojemniki ze smarami zostały ustawione w magazynie jako kręgle, a zadaniem było zbicie ich za pomocą piłek. Wygrał ten, kto strącił najwięcej kręgli.

  • „trafna maska”- kolejnym wyzwaniem dla naszych dzielnych pociech było rzucanie piłeczką do otworów w korpusie przekładni, z różną punktacją przyznawaną za trafienie, w określony otwór. Wygrywającym był zawodnik z największą liczbą punktów.

  • „kolorowanki dla najmłodszych” – nasi mali bohaterowie wykazali się nie lada umiejętnościami plastycznymi. Być może ich kolorowe łożyska znajdą zastosowanie w naszej produkcji 😊

Wszystkie uśmiechy na twarzach młodszych i starszych pozostaną długo w pamięci. W czasie wydarzenia można było delektować się dobrą kawą, słodkościami. Równocześnie wykorzystując narzędzia multimedialne prezentowana była nasza oferta i zrealizowane kontrakty.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, którzy odwiedzili nasze progi. Jednocześnie sukces Dnia Otwartego dla Rodzin Pracowników w naszej firmie to zadowolenie zaangażowanych naszych pracowników.

Jesteśmy dumni z naszych Pracowników oraz ich Rodzin i już teraz zapraszamy na kolejną spotkania 😊

Do zobaczenia!